İyi ki Vardınız Sayın Kılıçdaroğlu

7 Ağustos Yenikapı Mitingi’nde iyi ki vardınız Sayın Kılıçdaroğlu.

12 ilke diye söze başlayıp 11 ilke sunsanız da iyi ki vardınız.

Ülkenizin cumhurbaşkanının Batı’da itibar kazanmasından endişe etseniz de iyi ki vardınız.

Uzlaşma diye vurgu yapıp uzlaşmadan uzak bir konuşma yapmış olsanız da iyi ki vardınız.

Batı’ya, Batı’nın Türkiye’ye karşı olan tutumuna en ufak bir eleştiride bulunmasanız da iyi ki vardınız.

Darbenin aslında ülkeye, millete ve meşru siyasete karşı yapılmış olduğunu bilmenize rağmen parlamenter sisteme yapılan bir darbe olduğunu özellikle vurgulayarak yine sistem göndermesi yapsanız da iyi ki vardınız.

Öz eleştirinin önemini vurgulayıp, kendinizin de dahil herkesin özeleştiri yapmasını vurgulayarak bir türlü özeleştiri yapmasanız da iyi ki vardınız.

Kimse herhangi bir parti vurgusu yapmazken siz partinizin önerilerinin ne olduğunu sunsanız da iyi ki vardınız.

Ne kadar kendi ideolojimsiniz olan Kemalizm’i, en üstün kapsayıcı bir görüş olarak sunarak güzellemenizi yapsanız da iyi ki vardınız.

Demokrasi vurgusunun üzerine sert sert basarken, darbeye karşı çıkarken diktanın da olmamasına vurgu yaparak Batı ve FETÖ’cülerin savlarına gönderme yapsanız da iyi ki vardınız.

Yıllardır cumhuriyetin kurucu değerlerinden dolayı az canımız yanmamış, az darbe yememişiz gibi kurucu değerlerden bahsetseniz de iyi ki vardınız.

Cumhuriyete “olmasaydı olmazdık” vurgusu yaparken demokratik olmayan bir cumhuriyetin herhangi bir öneminin olmayacağına işaret etmeseniz de iyi ki vardınız.

Darbeci alçaklara FETÖ derken neden FETÖ dediğinizi de açıklama ihtiyacı duysanız da iyi ki vardınız.

Laikliğin aslında din ve vicdan özgürlüğü olduğunu yani laikliğin esas işlevini ülkeye ve size anlatan/tanıtan siyasîler ve halk karşınızda dururken onlara laiklikten bahsetmekten çekinmeseniz de iyi ki vardınız.

Tek tip, sorgulamayan bireylerin yetişmesinin asıl sebebi olan kendi ideolojimsiniz, yani cumhuriyetin kurucu değerleri dediğiniz Kemalizm olmasına rağmen hem kurucu değerlerin öneminden hem de fikri ve vicdanı hür birey özleminden bahsederek bir paradoksa düşseniz de iyi ki vardınız.

21. Yüzyılda aylarca Atatürk’ün posterini kim indirdi diye tartışıp milletvekili azlettiğinizi unutarak; elin oğlu Mars’a uzay aracı gönderirken bizim 21. Yüzyılda darbe gibi bir ilkellikle karşılaşmamıza haklı bir vurgu yapmış olsanız da iyi ki vardınız.

Kayıtsız şartsız olmasa da Yenikapı mitingine katılarak dünyaya, ‘birlikte olan bir Türkiye’ resminin çizilmesine katkı sunduğunuz için iyi ki vardınız.

7 Ağustos Yenikapı Mitingi’nde iyi ki vardınız Sayın Kılıçdaroğlu.

Bu Yazıyı Paylaşın

BU YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZAR PROFİLİ

SON YAZILAR

bizi takip edin
sosyal medya hesaplarımız

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,714TakipçilerTakip Et