Genç Tabipler Rahatsız

TSHGM (Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü) darbe yapmak için daha ne bekliyor?

H1N1 virüsü tüm yurdu etkisi altına almış, yurdun en ücra köşesindeki masum vatandaşların dahi canına kastediyor, memlekette korku ve infial yaratıyor; hükümet ise bu duruma müdahale edemez ve çalışamaz hale gelmiş. Başbakan ve sağlık bakanı ters düşüyor, kamu sağlığı tehlikeye atılıyor. Bakan aşı olunmasını tavsiye ediyor başbakan olmayacağını kürsüden ilan ediyor.

Aşı ile ilgili spekülasyonlar hiç bitmiyor, tam bir bilgi kirliliği ve otorite boşluğu yaşanıyor.

Şartlar olgunlaşmıştır.

Bu enfeksiyon ve anarşi ortamında, Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği’nin 6. Maddesi TSHGM’ye müdahale yetkisi vermektedir.

Bu maddenin verdiği yetkiye dayanarak, acilen bir “Enjekte Harekat Planı” hazırlanmalı ve bu plan uyarınca derhal harekete geçilmeli.

Ülkemizin sağlığının müdafisi, gözbebeği TSHGM, halkın sağlığını kurtarmak ve sağlıklı bir nizamın tesisini yeniden mümkün kılmak içün, ülkede güven, barış ve hijyen ortamını yeniden tesüs etmek içün, birlik beraberliğimizi, bölünmez bütünlüğümüzü sağlamlaştırmak, memleketi 1923 zindeliğine tekrar kavuşturmak içün, iç mihrakları ve iç mikropları tamamen dezenfekte etmek içün, yönetime bütünüyle el koymalıdır.

Ülkede derhal “Karantina Yönetimi” ilan edilmeli, siyasi parti liderleri ve hükümet üyeleri derhal mevcut ikametlerinden alınarak zorunlu ikametlerinde karantina altında tutulmalı, İl Sağlık Müdürleri “İl Genel Karantina Tabibi”, İlçe Sağlık Grup Başkanları “İlçe Saha Karantina Tabibi”, Sağlık Ocakları “Karantina Kıta Tabiplikleri” olarak ilan edilmeli ve virüslü vatandaşlar derhal Devlet Hastaneleri’nde karantina altına alınmalı, hastanelerin kapasiteyi karşılayamaması durumunda bölgedeki spor salonu ve statlar “Geçici Karantina Tabipliği” olarak kullanılmalıdır.

TSHGM, hiç değilse tarihimize baksın, kendi ayarındaki kurumlar vaktiyle memleket benzer bir duruma düştüğünde, kendi iç hizmet kanununun kendisine verdiği yetkiyle, üzerlerine düşen görevi beklemeksizin yapmıştır.

Bu toprakların “çağdaşdemokratiklaikhukukfalanfilan” bir aydını olarak tarih önünde vazifemi yapıyor, Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü’nü göreve davet ediyorum!

Genç Tabipler vallahi billahi çok Rahatsız…

05.02.2010

Bu Yazıyı Paylaşın

BU YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZAR PROFİLİ

SON YAZILAR

bizi takip edin
sosyal medya hesaplarımız

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,714TakipçilerTakip Et