MHP, Dava ve Namus

Farklı ülkücülük adı altında toplanan bir grup insan kaç gündür yayımladıkları videolarla MHP yönetimini sarstıkları gibi birçok insanı da hayretler içerisinde bıraktılar. Baykal’la birlikte başlayan ve siyasette en etkili caydırma yöntemlerinden biri haline gelen pornografik kasetler iki bakımdan irdelenmeyi hak ediyor. Bunlardan ilki işin ahlaki boyutudur; birçok kesim siyasette deyim yerindeyse kelle götüren bu tür kasetlerin yayınlanmasını doğru bulmuyor. Özel hayat, mahremiyet! vurgu yapılarak kasetlerle siyasetçilerin alt edilmesini pek doğru bulmuyorlar. Doğru bulmayanların Fadime Şahin’le Müslüm Gündüz’ü yatakta yakaladıklarında bu özel hayat vurgusunu hiç akıllarına getirmediklerini öncelikle hatırlatalım. Aylarca Fadime Şahin üzerinden başörtülü namuslu kızlar zan altında bırakılmıştı. Biraz geçmişi karıştırın ne akıl almaz laflar edildiğini sizde görürsünüz..

Ben burada “özel hayatıdır” deyip meseleyi tatlıya bağlamak niyetinde değilim. Kasetleri ortaya çıkan kişiler parti genel merkezinde asgari ücretle çalışan elemanlar değil yani demem o ki bu insanlar partinin üst düzey yöneticileri ve bunların ağzından dökülen her cümle partinin güttüğü ideolojiyi yansıtır. Dolayısıyla bu insanlar partide söz sahibi insanlar ve milliyetçi ideolojinin Türkiye’deki etkili kadrolarıdırlar. Türkiye’de milliyetçilik denilince birçoğunun aklına kuşkusuz bayrak, vatan, millet, namus, ahlak gibi değerler gelir. Benim hiç aklıma gelmedi ama yaygın kanaat bu yöndedir. Çünkü bu kesim en çok bu kavramlarla iş görür. Bu kavramları saf, duygusal ve birazda heyecanlı gençlerin üzerinde işleyerek vatan sevgisini tekeline aldıklarını varsayarlar. Oysa gerçekte bu kavramları birer sopa gibi kullanırlar. Diğer taraftan vatan,bayrak,millet gibi kavramlarla ekmek yiyen,zengin olan çok milliyetçi vardır bu memlekette.Hatırlayın ulusalcı,vatanperver sendikacıyı..Ve benim gibi bir memur olan komutanların villalarını..

Ben bu türden insanları yaşamım boyunca hiç güvenmedim. Çünkü her nerede bulunmuşsam ağızlarında vatan, millet, bayrak, namus diyen insanların aslında ne kadar da hain, namussuz ve hırsız olduklarını şahit olmuşumdur da ondan. Sizlere de tavsiye ediyorum eğer çevrenizde birisi bu kavramları çok sık kullanıyorsa dikkat ediniz ya oraları soyuyordur ya -şu kasetleri çıkanlarda olduğu gibi- milletin namusuna göz dikiyordur ya da yükselmek niyeti vardır. Kuşkusuz samimi ve içten olan insanları tenzih ederim. Zaten o insanlarda zamanı gelince ya ayrılmışlardır ya da çok farklı bir alanda ülkesini gerçekten kalkındırmanın peşindedir.

Şimdi ne dersek diyelim ortada yayımlanmış kasetler var.Ve bu görüntüler gerçekten iğrenç görüntüler.Ve bu kasetlerin başrol oyuncuları da bu ülkenin bugüne kadar sözde namus bekçileriydi.Bu gerçekten utanç verici bir tablo..Maskeleri düşmüştür bana göre..Hiç kimse suçu hayatında hiç evlenmemiş Fettullah Gülen’e atmasın.Zaten varsa bu ülkede bir milliyetçi kanımca odur.Gerisi alem yaparken, canına dişine takmış ülke ülke hizmet götüren de zaten ondan başkası değildir.Biri emek, köylü,gariban diye diye en yakın arkadaşının namusunu çaldı ve bana göre asrın yolsuzluğunu yaptı.Diğerleri de vatan diye diye milletin çoluk çocuk sahibi insanlarının namusunu zedeledi.Her zaman derim..Dava,ideoloji, öğretmen,milletvekili,doktor vs diye bir şey yoktur.Önce ahlak vardır.Diğer bölümü de başka sefere yazalım…

Bu Yazıyı Paylaşın

BU YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZAR PROFİLİ

SON YAZILAR

bizi takip edin
sosyal medya hesaplarımız

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,714TakipçilerTakip Et